Build your own keyword analysis with our tools
SEO Report
Server Infos
Backlinks

HTML Analysis

Page Status

Found

Highlighted Content
Title

Nätauktioner – Auctionet

Description

Auctionet har nätauktioner med inredning, design, konst och vardagsantikviteter. Vi samlar Sveriges auktionshus. Bjud på auktion idag.

Keywords

H1

auctionet
Golv- och takfigurer
Stig Lindberg
Bli kund nu!
Leksaker
Sälj på Auctionet
Thure Wallner
Art Deco
Ut & njut
Smycken

H2

Kategorier
Auktionshus
Slutar snart Visa fler föremål »
Utvalda föremål Visa fler föremål »
Senaste bud Visa fler föremål »
Senast inkommet Visa fler föremål »

H3

H4

82731. STOLAR, 2+2, allmoge, 1800-tal.
78705. SKRUV OCH BULT.
81567. RINGAR, 3 st, 18k guld, vikt ca 7,8 gr.
81957. VYKORT och JULKORT, Sverige, bl.a. tidigt 1900-tal.
82114. SOFFA, sengustaviansk, omkring 1800.
77484. VAS, Böhmisk kristall.
81415. LEKSAKSBILAR, 18 delar, 1900-talets tredje kvartal.
83421. PARTI KERAMIK, 8 delar, 17-18-1900-tal.
82115. SALONGSBORD, sengustaviansk stil, 1900-tal.
84223. MODELLTÅG FLEISCHMANN svenska Da-loket 1333, olivgrönt tak.
84220. HAUSSER 748 luftvärnskanon 88, olivgrön i originalkartong.
83284. PRYDNADSVÄRD och LEKSAKSGEVÄR, 1900-tal.
83375. IMRE ANTONYI. Olja på duk, signerad.

H5

Text Analysis

Cloud of Keywords from all content
High relevance

föremål utropspris

Medium relevance

visa klicka auctionet duk olja 1900-tal konst

Low relevance

duk olja 1900-tal konst delar 500 sek 1 100 sek keramik sengustaviansk sommarens auktionshus guld signerad 300 sek lindberg

Very Low relevance

delar 500 sek 1 100 sek keramik sengustaviansk sommarens auktionshus guld signerad 300 sek lindberg omkring johanssonauktionsverket 18k soffa utvalda 3 000 sek 1800-tal allmoge tillskriven fahlcrantz johan carl 855 sek engelholmgarpenhus bult julkort monogram vykort auktionskammarewidforssslutar sverige stolar auktiongomér ringar anderssongöteborgs auktionsverkhelsingborgs skruv 350 sek nål olivgrönt hausser luftvärnskanon da-loket svenska inkommet modelltåg fleischmann olivgrön originalkartong 1 500 sek användarvillkorfölj facebooktwitterpinterest antonyi imre 3 500 sek prydnadsvärd leksaksgevär 1 400 sek salongsbord morianhuvud 1 200 sek senaste emaljdekor thelin böhmisk kristall 400 sek pelarbord hyllor 1900-talets kvartal 17-18-1900-tal leksaksbilar 1 300 sek deco mahogny svärtade 2 800 sek textilmynt barnboksillustrationer krakel spektakel luma tv-apparater vanligaste fajanser gustavsberg främst registrera egen minneslista lägga spara sökningar snabbt prenumerera terma berså inpågående sökgolv- takfigurerstig kontologga frågorsupportskapa auctionetin englishom auctionetsäljavanliga lindbergfrån stiglindberg formgivare spisa ribb populäraste största stig sveriges hundratals nya smycken&lsaquo kategorieralla föremålallmogebelysningsföremålfoto föremålen surfa dator surfplatta trädgården kameror optikglaskeramik medaljermöblersilver metallsmycken ädelstenarspeglarövrigtauktionshusauktionshuset vapen nätauktioner porslinklockor urkonstleksakerlicensvapenmattor trädgårdsspecialtema njutköp leksakstema fantastiska leksaker leksakerbesök samlarföremål auktioner varje vardagsantikviteter lägg sälj wallnersvanar daterad decout thure hjälper auctionetvill sälja kolonnauktionshuset

Highlighted Content Analysis

High relevance

föremål

Medium relevance

auctionet visa 1900-tal

Low relevance

1900-tal sengustaviansk guld deco olja auktionshus delar nätauktioner duk

Very Low relevance

sengustaviansk guld deco olja auktionshus delar nätauktioner duk mahogny svärtade 1900-talets leksaksbilar kvartal 81415 morianhuvud kristall böhmisk 77484 monogram 82113 nål pelarbord 81193 83421 emaljdekor hyllor salongsbord 83284 originalkartong olivgrön luftvärnskanon prydnadsvärd leksaksgevär signerad antonyi imre 83375 748 hausser modelltåg 84223 82115 17-18-1900-tal fleischmann svenska 84220 olivgrönt 1333 da-loket keramik 80108 wallner thure sälj leksaker njut smycken senaste utvalda slutar kategorier lindberg stig samlar vardagsantikviteter konst inredning sveriges bjud takfigurer golv- auktion inkommet 82731 soffa 82114 sverige julkort omkring 1800 fahlcrantz johan carl vykort 81957 78705 1800-tal allmoge stolar skruv bult 18k ringar 81567 tillskriven