Build your own keyword analysis with our tools
SEO Report
Server Infos
Backlinks

HTML Analysis

Page Status
 

Found

Highlighted Content
Title

Mirėsevini nė faqen e Bankės sė Shqipėrisė

Description

Banka e Shqipėrisė ėshtė institucioni i vetėm nė Republikėn e Shqipėrisė pėrgjegjės pėr konceptimin, hartimin, miratimin dhe zbatimin e politikės monetare. Kjo politikė hartohet nė funksion tė pėrmbushjes sė objektivit kryesor tė Bankės sė Shqipėrisė: arritjes dhe ruajtjes sė stabilitetit tė ēmimeve.

Keywords

; First Page

H1

Pėr lexuesin Student Rreth Bankės Publikimet Mundėsi Punėsimi Edukimi Ekonomik dhe financiar Mundėsi pėr kryerje praktike mėsimore Bankier, Analist, Biznese Raportet e Politikės Monetare   Tregjet dhe kursi   Vendimet pėr normat e interesit    Seri kohore   Komisione e interesa bankare Instrumente llogaritėse     Ankandet e bonove tė thesarit Tendera Gazetar Mbledhjet e Kėshillit Mbikėqyrės   Njoftime pėr Shtyp   Buletini Zyrtar   Publikime Nxėnės e mėsues Dhoma e Evropės Financat personale Programe trajnimi Publikime edukative "Vlera e Vėrtetė e Parasė"

H2

H3

Tė rejat e fundit
Objektiva pėr inflacionin
3.0%
Inflacioni vjetor pėr muajin qershor 2013
2.3%
Norma e interesit, REPO
3.75%
Raporti i fundit i Politikės Monetare
QĖNDRONI ME NE:

H4

H5

Stabiliteti Financiar
Growth in Albania and South East Europe:
The Way Ahead
Komisionet dhe normat e interesit

Text Analysis

Cloud of Keywords from all content
High relevance
 

dhe shqipris banks politiks monetare fundit

Medium relevance
 

shum financiar korrik publikime interesit zyrtar kshillit mbikqyrs rreth banka

Low relevance
 

publikime interesit zyrtar kshillit mbikqyrs rreth banka kalendari konsumatorit shtyp stabilitetit t2-2013 biznesit vrojtimi guvernatorit politika bankar fiskale raporti vendimet kursi normat bankare njditore buletini ndryshimi mundsi publikimet

Very Low relevance
 
kalendari konsumatorit shtyp stabilitetit t2-2013 biznesit vrojtimi guvernatorit politika bankar fiskale raporti vendimet kursi normat bankare njditore buletini ndryshimi mundsi publikimet mbledhjet statistikor ruajtjen nxitjen kurba yield-eve trajnimi bonove thesarit tendera shqipri gazetar qendrore rolit evrops dhoma vrtet financat vlera personale msues paras msoni njoftime programe stabiliteti nxns edukative praktika marrveshje instrumenteve riblerje njjavore depozita interesat chf zyrtare kmbimit usd gbp kredia qndroni 2004-2012 gjitha drejtat rezervuara copyright regjistrohuni kontaktet tona drgoni prshtypjet festat statistikave ligjor llogaritseankandet qeverisjes korporatave kuadri rasti kreditues vllimi rritja ekonomike sektorin shqiptar shrbimetdhe produktet kalendar mbledhjeve komisionet europe tjera growth albania south aktiviteti msimore njoftim mbledhjen ardhshme shqipris 25 rejat mimeve objektivit kryesor arritjes ruajtjes fjala ardian drejtues prfaqsues sistemit shqiptar 25 socialiste partis fullani takimin kryetarin prmbushjes funksion harta faqes printo sht kontakte regjistrim faqen english prshtypje institucioni vetm zbatimin kjo politik hartohet miratimin hartimin republikn prgjegjs konceptimin programin vlersimit student punsimi edukimi ekonomik lexuesin instrumentet inflacionit instat repo 75% kryerje praktike tregjet kohore komisione interesa raportet biznese mirsevini bankier analist muajinqershor vjetor pyetje-prgjigje konferencs 2013 01 mban botrore 16 ndrkombtar sektorit fondit monetar pandryshuar normn inflacionin dokumenti 2012-2014 inflacioni objektiva shtypit interesit 26 qershor qendra instrumente

Highlighted Content Analysis

Cloud of Keywords from all content
High relevance
 

dhe

Medium relevance
 

shqipris monetare politiks interesit banks

Low relevance
 

monetare politiks interesit banks mundsi publikime financiar fundit normat

Very Low relevance
 
mundsi publikime financiar fundit normat personale evrops dhoma zyrtar financat msues nxns njoftime tendera thesarit bonove ankandet gazetar mbledhjet shtyp programe mbikqyrs kshillit buletini vrtet stabiliteti qndroni raporti 75% growth albania ; first page komisionet europe south repo 2013 paras llogaritse vlera edukative rejat objektiva muajinqershor vjetor inflacioni inflacionin trajnimi kohore funksion hartohet politik kjo prmbushjes objektivit stabilitetit ruajtjes arritjes kryesor zbatimin miratimin institucioni sht banka faqen vetm republikn hartimin konceptimin prgjegjs mimeve lexuesin kursi tregjet raportet biznese vendimet mirsevini bankare interesa komisione analist bankier punsimi publikimet rreth student edukimi ekonomik msimore praktike kryerje instrumente